Deklaracja dostępności
Urząd Miasta i Gminy Ścinawa zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do www.scinawa.pl
Data publikacji strony internetowej: 2017.05.16.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020.04.06
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
- filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych,
- niektóre zdjęcia z wydarzeń nie posiadają pełnych opisów alternatywnych,
- mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności,
- dokumenty w PDF nie są dokumentami edytowalnymi,
- część plików nie jest dostępnych cyfrowo.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2022-03-10.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Koordynatorem do spraw dostępności w Gminie Ścinawa jest Pani Anna Kubik akubik@scinawa.pl z którą można się kontaktować dzwoniąc na numer 76 74 00 205. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Zygmunt Kogut, zkogut@scinawa.pl .
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jakiegoś jej elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu.
Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej lub jej elementu. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Deklaracja informacyjno-komunikacyjna
W przestrzeni obsługi klienta w Urzędzie stanowisko wyposażone jest w stanowiskową pętlę indukcyjną, która wspomaga słyszenie. Stanowisko jest oznaczone odpowiednim piktogramem, widocznym od razu po wejściu do pomieszczenia. Osoba słabosłysząca nie musi zgłaszać chęci skorzystania z pętli. Urządzenie działa w godzinach pracy Urzędu.
W Urzędzie zapewniono dostęp do usługi tłumacza Polskiego Języka Migowego (PJM). Aby skorzystać z usługi należy powiadomić pracowników Urzędu na 3 dni robocze przed wizytą. Pomoc tłumacza języka migowego jest darmowa.
W budynku, w holu na parterze oraz na pierwszym piętrze zapewniono informację na temat rozkładu pomieszczeń na poszczególnych kondygnacjach.
Informacje te podane są w sposób:
1. wizualny za pomocą tablicy informacyjnej,
2. dotykowy za pomocą tyflomapy.
Ponadto stanowiska obsługi klienta wyposażone są w ramki do podpisu ułatwiające złożenie podpisu przez osobę niewidomą lub słabowidzącą.
Dostępność architektoniczna
Budynek Urzędu Miasta i Gminy Ścinawa posiada parking przeznaczony dla petentów. Od strony parkingu znajduje się wejście z wjazdem przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych, oraz drugie wejście od strony rynku nie posiadające wjazdu dla niepełnosprawnych. Budynek jest dwupoziomowy. Na parterze znajdują się toalety z dostępem dla petentów (dostosowane dla osób niepełnosprawnych). Budynek jest wyposażony w windę.